Evita Magt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Elementlerin gücü seni de saracak...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Yönetim Kadrosu
Tatlı kankalar  A10 Tatlı kankalar  Adri10 Tatlı kankalar  Hannah10Tatlı kankalar  Ed-wes10

Tatlı kankalar

2 posters
YazarMesaj
Becky Simoné

Becky Simoné

Erkek Mesaj Sayısı : 233

Tatlı kankalar  Empty
MesajKonu: Tatlı kankalar    Tatlı kankalar  EmptyPerş. Ağus. 05, 2010 12:07 am

Tatlı kankalar  15mb6zmxTatlı kankalar  1CAJ0Z1ZF

Saat: 13.24
I. Tekil

"Bazen düşünüyorum da Darya. Bence hayat yaşamaya değer."
"Hey, sakın kıpırdıyım deme." gülümsedim ve tekrar pozumu aldım. Darya o kadar yoğunlaşmıştı ki söylediklerimi duyduğundan emin değildim. Şelalenin yanında portre mi çiziyordu. Neye benzeyeceğini çok merak ediyordum doğrusu. Gerçi benim gibi bir çirkinin portresinden ne beklenir ki? Darya... En yakın arkadaşım, sırdaşım, kardeşim. O hayatta ki en değerli varlıklarımdan biri. Tabi birde Kaveh var. Onu düşününce yüzümdeki gülümsemeye hakim olamıyorum. Allahım onun sesi bile kalbime dokunuyor. Her neyse sanırım kendimi vermeliyim. Şelalenin sesi güzel geliyor. Gözlerimi kapadım ve şelalenin sesini dinledim. Gerçekten de iyi gelmişti. Üstümdeki pembe elbisemi çekiştirmek istiyordum ama bunu yaparsam Darya'nın bütün dikkatinin dağıtacağımı biliyordum. O yüzden kendimi tutmaya karar verdim. Şelaleden akan suların bıraktığı baloncuklara daldım. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadan Darya'nın sesiyle irkildim.
"İşte bitti." Elini beline koymuş gülümser bir tavırla tabloya bakıyordu.
"Artık hareket edebilir miyim?" diye sordum. Bana bakıp güldü.
"Evet."
"Sonunda" deyip. Tablomu görmeye gittim. Ondan önce Darya'nın kayanın üstünde bıraktığı çantasındaki bir şey bana tanıdık geldi. Elimi tabloya uzatıp çıkardım. Vay canına bu Kaveh'ti. Peki bu Darya'da ne arıyordu?
"Hey Darya! Bu sende ne arıyor?" dedim. Gözüm hala tablodaydı. Yüzümde karışık bir tebessüm vardı.

Darya Schmitz

Darya Schmitz

Kadın Mesaj Sayısı : 166

Tatlı kankalar  Empty
MesajKonu: Geri: Tatlı kankalar    Tatlı kankalar  EmptyPerş. Ağus. 05, 2010 5:26 am

Geçmişim içki, geleceğimse sarhoştu. Aklımı kurcalayan o kadar çok şey vardı ki, bazen hiç doğmamış olmayı istiyordum. Ucu belli bir uçurumda ayakta kalmaya direten ve hayattan bezdiğini melankolik tavırlarla vurgulayan basit bir kızdım ben sadece, kim beni önemserdi? Becky Simoné. Kızın arkadaşlığına sahip olduğum için gerçekten memnundum. Becky masumiyetin beden bulmuş hâliydi. On altı yaşında bir körpe olan kızın yüzünden saflık akıyordu. Gerçekten duru bir yüzü olan Becky'nin olgunluğu şaşırtıcıydı. Kötü anlarımda -yani her zaman- yaşıtlarımdan bile olgun bulduğum genç kızın omzunda bulurdum kendimi ve bu bana her zaman güç vermiştir. Dayanak noktamın arkadaşlarım ve özellikle Becky olduğunu bir kez daha anladığımda, Hydra Şelalesi'nin önündeydik. Becky güzelliğini ısrarla kabullenmiyordu. Aynaya bakmayı sevmediğini biliyordum. Güzel olduğunu her baktığında anlaması için bir portresini çizmeye karar verdim. Sandığımın aksine, karşı çıkmadı Becky. Yüzündeki heyecan gülümsememi sağladı. Çantamdan geniş ve Becky kadar masum, lekelenmemiş beyaz tuvali çıkardım. Bazen tuvalin, paletin ve fırçaların dahi, insanlardan daha yakın olabileceğini düşünmüyor değilim. Bütün eşyaları çıkardıktan sonra kalemle bir taslak çizmeye başladım. En zor kısmı buraydı, bir hat bile taşarsa, tuval çöpe giderdi. Ciddi bir biçimde gözlerine şekil verirken, Becky neşeli bir sesle mırıldandı. ‘Bazen düşünüyorum da Darya, bence hayat yaşamaya değer.’ Tamam, resim yapmayı severdim; ama imkânlar yerinde olunca. Becky konuşursa çizemezdim ki! Bütün hatları taşırır ve kendi dikkatimi de dağıtırdım. Bu yüzden ani bir refleksle durdum ve ciddiyet bezeli bir uyarı yaptım. ‘Hey, sakın kıpırdayayım deme!’ Kızın gülümsemesi ve ardından tekrar pozuna dönmesini izledim. Bir şeyler mırıldandığını anımsıyordum; ama kendimi çok kaptırmış olmalıydım ki dokuları sertçe veriyordum. Normalde yumuşak hatlara sahip Becky'nin yüzünü kasmak istemediğim için bir an tereddütte kaldım; ama sonra güzel durduğunu farkettim ve devam ettim. Bazı küçük ayrıntıları sadece ressamlar farkedebilirdi, Becky'nin rahatsızlık duyacağını sanmıyordum. Su sesi güzel gelmişti, çello konçertosu gibiydi. Tok sesler arasında işitilen mırıltı sırıtmamı sağlıyordu. Ana hatlar bittikten sonra palete biraz pembe döktüm ve fırçamı suyla ıslatıp, elbisesini boyamaya başladım. Gerçekten zamanın nasıl geçtiğini anlamamıştım; ama Becky anlamışa benziyordu. Sıkıntılı bir biçimde yüzünü şelaleye dikmiş Becky'e tebessüm ettim ve son rütuşları atladım. Bir sorunu olduğunu düşünmüyordum, onu mutlu görmeye fazlasıyla alışıktım. Sorunlu kısım ben olurdum, mutlu kısım Becky'di. Eğer bir şeyler varsa öğrenecektim; ama önce yorumunu almalıydım. Neşe fışkıran bir ses azimle bütünleşti. ‘İşte bitti.’ Ardından elimi belime yerleştirdim ve dudaklarımı gülümseyerek büktüm. Tıpkı annemin sergilerindeki gibi inceledim resmi. En çok saçlarla uğraşırdım hep, yine öyle olmuştu. Becky'nin saç dokusu o kadar hoştu ki, çizerken mutlu olduğumu hissetmiştim. Becky'nin sesi gayet zıpırdı. ‘Artık hareket edebilir miyim?’ İsterik bir kahkaha attım. Uzun zamandır gülmemiştim ve bu gerçekten iyi gelmişti. Hatları kasılmış, olduğu yerde öylece duran kızı daha çok bekletmenin eğlenceli olacağını bilsem de, sırıtarak yanıtladım. ‘Evet.’ Kız cevabı biliyormuş gibi anında yanıt verdi. ‘Sonunda!’ İkimiz de sırıtırken, paleti yıkamak için göle gittim. Boyayı çıkarırken, Becky'nin övgü yağdırmasını bekliyordum. Boyanın burnuma bulaşmasına gülerken, bana seslenen Becky'nin sesi garip gelmişti. ‘Hey, Darya! Bu sende ne arıyor?’ Ne dediğini anlamak için kıza döndüm. Elinde, neredeyse boyu kadar bir tuval tutuyordu. Görüntüye gülümsedim; ama bu uzun süremedi. Kaveh'in resmini tutuyordu. Şelalenin önünde görmüştüm onu, bir lütûf gibi yanıma gelmişti ve hazır önümde tuval varken, resmini çizmemi istemişti. Aklımdan portresini çizmenin ne kadar hoş olacağının geçmesiyle birlikte gelişen olay silsilesi inanması güç; ama gerçekti. Çizdiğim portreyi çocuğa vermeyi sindirememiş ve tuvalde bir sürü deneme yapmıştım. Bu da onlardan biriydi. Çocuk hakkında düşüncelerim gerçekten farklıydı. Vladimir ve Kaveh'i kıyaslama amacımı bilmiyordum; ama Kaveh bir şekilde daha öndeydi. Beni hatırlayıp hatırlamadığını bile bilmemek gerçekten kötü. Çilekeş biri olduğumu asla reddetmemişimdir; ama ne ironidir ki Kaveh gerçekten hoş biri. Bir teşekkür müydü bende bu kadar iz bırakan, bilmiyorum. Tek bildiğim, onu bir daha görmek istediğim. Düşüncelerimden sıyrılmam gerekiyordu, bunun bilincindeydim. Derin bir nefes aldım ve kıza doğru yürürken, duyması için biraz şiddetli konuştum. ‘Onu tanıyor musun?’ Kızın heyecanlandığını farkettim ve sağ kaşım otomatik olarak havaya kalktı. Becky'nin başını sallamasıyla birlikte, kaşım indi ve açıklamak için kelimeleri bir araya getirmeye çabaladım. Sahi kimdi Kaveh? Beni niye bu kadar etkilemişti? Tamam, gerçekten hoş bir fiziği vardı; ama ben Jason'a bakmamış biriydim. Sonuç olarak bu garip bir farktı ve ben ne diyeceğimi bilmiyordum. Aklımdaki soru işaretlerinden biri çocuğa, öbürü de Becky'e aitti? Kaveh, onun için önemli biri olmalıydı; ama daha önce bahsetmemiş olması gerçekten garipti. Aralarında duygusal bir şey olmasından korkmuştum. Tamam, Becky'nin mutluluğu benim de mutluluğumdu; ama bu kadar şanssızlıkla değil. Bir nefes daha aldım ve düşündüğümün imkansız olduğuna kanaat getirdim. Öyle bir durum olsaydı Becky bana açıklardı, değil mi? Kızın yanına geldiğimde, gözümü tuvale diktim ve resmi inceledikten sonra, kelimelerimi ağız hapsimden saldım. ‘Lisäd'ın önündeyken rastladım ona, hatları çok keskindi ve iyi bir portre olacağını düşündüm. Oldu da.’ Eksik kalmış gibi hissettiğim cümleyi saniyesine tamamladım. ‘Senin gibi.’ Ardından Becky'nin portresine baktım ve gülümsemeye devam ettim. Kızla gülmeye o kadar çok ihtiyacım vardı ki... İşin garip kısmı Becky konusunda tereddüt duymamdı, onunla hiçbir saklımız olmazdı. Belki de sadece saçmalıyordum. Sonuçta, Becky'nin çantasında bir erkek portresi bulsam, ben de merak ederdim. Örneklerin karmaşayı silmeleri güzeldi. Anlık rahatlığımla, Becky'nin konuşmasını bekledim.
Becky Simoné

Becky Simoné

Erkek Mesaj Sayısı : 233

Tatlı kankalar  Empty
MesajKonu: Geri: Tatlı kankalar    Tatlı kankalar  EmptyPerş. Ağus. 05, 2010 9:56 pm

Yıkamakta olan paletini bırakıp bana döndü. Neden bu kadar tedirgin olmuştum? Darya ile Kaveh arasında bir şey olacak değildi ya. Hem olsa bile acaba onların arasında kara kedi olur muydum? Tabi ki olmazdım. Sonuçta Darya... Kafam çok karışmıştı. Saçmalıyordum galiba. Darya sadece Kaveh'in resmini çizmiştir. Daha öteye geçmez sanırım. Peki ben neden en iyi arkadaşıma ondan hoşlandığımı söylemedim ki? Belki utandığımdan, belki de çekindim. Ama Darya en iyi arkadaşımdı. Ona Kaveh hakkındaki düşüncelerimi anlatmalıydım. Darya bana doğru yürürken, şelalenin sesinden sesini duyabilmem için bağırıyordu. ‘Onu tanıyor musun?’ Bir an heyecanlandım ve yüzüme muzip bir gülümseme hakim oldu. Resmindeki hatları çok iyi yansıtmıştı Darya. Özellikle hayran olduğum saçları üzerinde biraz daha fazla durmuştu sanırım. Aklıma çılgınca hayallerimden biri gelmişti. Kaveh ve ben... Bu düşüncelerden uzaklaşmak istiyormuş gibi kafamı iki yana salladım. Bu arada Darya yanıma geldi ve o da resme baktı. Kafamı ona döndüm. Gülümseyerek anlatmaya başladı. ‘Lisäd'ın önündeyken rastladım ona, hatları çok keskindi ve iyi bir portre olacağını düşündüm. Oldu da.’ Gülümsemesinden hoşuna gittiğini anlamıştım. Yoksa çok mu paronayak olmuştum? ‘Senin gibi.’ diye ekledi. Ona bakıp gülümsedim. 'Sana bir şey anlatmalıyım' dedim ve çantasının bulunduğu büyük kayanın üstüne oturdum. O da yanımda oturdu. Gözümü resimden alamıyordum. 'Bak Darya şu gördüğün çocuk var ya -kafamla tabloyu işaret ediyordum- İşte o çocuğa feci şekilde kafayı takmış durumdayım.' dedim ve gözlerim hüzünü bir hal aldı. Boğazımda bir şeyler düğümlendi. Çünkü asla benim olmayacağını biliyordum. Varlığımdan haberi bile yoktu. Ağlamamak için bir kaç kere yutkundum ve Darya'nın ne tepki vereceğini merakla bekledim.

Tatlı kankalar
1 sayfadaki 1 sayfası